Przedszkole Miejskie nr 33 w Gorzowie Wlkp.  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

PROPOZYCJE LITERATURY DLA RODZICÓW

 

PROPOZYCJE LITERATURY DLA RODZICÓW

Jak wychowywać utalentowane dziecko.

autor: Geoff Lewis 

Wszyscy rodzice chcą odpowiedzi na pytanie: Czy moje dziecko jest utalentowane? Ten pełen rzetelnych informacji i przyjemny w czytaniu poradnik pokazuje, jak się tego dowiedzieć. Geoff Lewis, autor programów dla utalentowanych, doszedł do wniosku, że dzieci mają większe szanse na rozwinięcie swoich zdolności, jeśli ich predyspozycje w danym kierunku zostaną wcześnie rozpoznane i jeśli szkoła i dom będą ze sobą współpracować. Autor zawarł w książce zestawy kontrolne do identyfikacji różnego typu uzdolnień u dzieci.

Kiedy rodzice kochają za bardzo.

autor: Laurie Ashner
Znakomity poradnik, który rzuca nowe światło, zarówno na zagadnienia rodzicielstwa, jak i dążenie do osobistego rozwoju i wewnętrznego spokoju.

Jak zrozumieć problemy emocjonalne dziecka.

autor: Stanley Turecki
Praktyczne, jasne wskazówki poparte przykładami podpowiadają, jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach, np. gdy dziecko: nie ma przyjaciół, wdaje się w bójki, często wpada w złość, zamyka się w sobie, jest kapryśne, ciągle się czymś niepokoi, płacze z byle powodu, nie potrafi usiedzieć w miejscu itp.

Między rodzicami a dziećmi.

 autor: Haim Ginott

Komunikacja jest kluczem do zażegnania nie wypowiedzianych wojen, które zarówno w rodzicach, jak i w dzieciach budzą złość, zakłopotanie i żal. Dzięki właściwym metodom komunikowania się możemy zrozumieć sposób myślenia dziecka, co pomoże nam uniknąć rozgoryczenia w rozmaitych codziennych sytuacjach.

Dziecięce lęki.

autor: Ann Mary Shaw

Naszemu życiu nieustannie towarzyszy poczucie zagrożenia: zewsząd docierają do nas niepokojące informacje o wojnach, kataklizmach, klęskach żywiołowych, dręczy nas niepewność jutra - problem utrzymania pracy, zarobków, standardu życia. Niepokój ten udziela się naszym dzieciom. Zdarza się, że cierpią one z powodu rozmaitych lęków i nerwic, których źródeł nierzadko można się doszukać w bardzo wczesnym dzieciństwie. Autorka pomaga rodzicom "rozszyfrować" przyczyny dziecięcych lęków, które czasami są dla nich zupełnie niezrozumiałe, i zapobiegać ich pojawianiu się. Zwraca też uwagę na fakt, że często sami przyczyniamy się do narastania niepokoju u naszych dzieci. Książka ta z pewnością stanowi ważny głos w dziedzinie wychowania i dziecięcej terapii. Skierowana do rodziców i wychowawców, przystępnie omawia główne problemy i podsuwa mądre, skuteczne rozwiązania.

Jak obudzić geniusza w swoim dziecku.

autor: Shakuntala Devi 

Każde dziecko jest geniuszem w oczach swoich rodziców, lecz nie wszyscy rodzice posiadają dość wiedzy lub pewności siebie, aby w pełni rozwinąć twórczy, intelektualny potencjał swoich dzieci. Książka zawiera proste, praktyczne porady oraz przystępne metody pozwalające rozwinąć naturalne uzdolnienia dziecka. Pokazuje w jaki sposób:

obdarzyć dziecko supermotywacją,

wykształcić w nim chęć uczenia się,

postępować z dzieckiem, aby wydobywać z niego to, co najlepsze,

stworzyć otoczenie sprzyjające geniuszowi.podnieść ambicję dziecka do poziomu geniuszu,

Dzieci, rodzice i szczęście.

autor: Richard Carlson
Kiedy rozpoczyna się przygoda życia, wszystkie dzieci są ciekawe, kochające siebie, żądne przygód, spontaniczne, wyjątkowe, pełne zachwytu i miłości. Myślą samodzielnie i oryginalnie, korzystając z podpowiedzi pochodzących z własnego wnętrza. Są skłonne spróbować niemal wszystkiego, poznawać nowych ludzi i badać to co nieznane. Nie boją się niepowodzeń, a gdy coś im się nie udaje, szybko ponownie zbierają siły i zaczynają od początku. Nasze zadanie jako rodziców jest jednoznaczne, choć często trudne do realizacji: zapobiec zgubieniu tego wrodzonego poczucia szczęścia. Wszystko, co mówimy i robimy jako rodzice, będzie albo umacniać, albo osłabiać ten zasadniczy fundament.

Gry i zabawy rozwijające dla dzieci młodszych.

autor: Jadwiga Andrychowska-Biegacz

Świat dźwięku i obrazu niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, dzięki któremu może stanowić doskonały materiał do zajęć terapeutycznych. Właśnie ta książka zawiera propozycje jak tę szansę wykorzystać i przez to samo pozycja ta może zainteresować terapeutów, nauczycieli, pedagogów szkolnych, wychowawców świetlic, opiekunów placówek pozaszkolnych, instruktorów domów kultury.

Gry i zabawy z dziećmi.

autor: Jackie Silberg
Książka zawiera zabawy ze śpiewem i piosenki, zadania plastyczno-techniczne, ćwiczenia oparte na technikach psycho-gimnastyki, psychodramy, arte- i muzykoterapii. Te propozycje różnorodnych zajęć to wynik kilkunastoletnich poszukiwań i doświadczeń zawodowych autorki, pedagoga i terapeuty, dążącej do efektywnego wykorzystania niedocenianego potencjału tkwiącego w szeroko pojętej sztuce.

Jak wychować dziecko na człowieka sukcesu.

autor: Czesław Sieradzan

„Niniejsza publikacja jest w dużej mierze wybiórczą i syntetyczną kompozycją myśli wielu autorów, powiązanych moimi przemyśleniami i doświadczeniem. Ma na celu uchronić Cię od popełniania błędów w Twoim dziele wychowawczego kreowania Twego potomstwa, na osobowości twórcze i wiodące. Przymiotnik wiodące oznacza tu wstępną zaprawę do walki o różne cele społeczne i osobiste. Umiejętność takiej walki uważa się współcześnie za cechę ludzi przystosowanych. Nieprzystosowani spychani są na margines lub giną. Takie są prawa natury i współczesnych demokracji, z którymi my, ludzie myślący i przewidujący, możemy tylko logistycznie współpracować."

Jak wychować dziecko o wysokim EQ?

autor: Lawrence Shapiro

Inteligencję emocjonalną można kształtować w dzieciach podczas wszystkich faz rozwojowych. Autor udziela rodzicom praktycznych rad , dzięki którym mogą nauczyć dziecko, jak zawierać i podtrzymywać przyjaźnie, pracować w grupie, rozwiązywać problemy i konflikty.

Lepszy start.

autor: Robert Fisher

Lepszy start to program stworzony na podstawie najnowszych badań nad inteligencją. Wyjaśnia rodzicom, w jaki sposób pomóc dziecku, wzbogacając i urozmaicając jego codzienne doświadczenia:

  • Rozwijać inteligencję we wszystkich jej aspektach, wykorzystując możliwości mózgu dziecka.
  • Zachęcać dziecko do rozmów z rodzicami i sprawić, żeby czytanie i pisanie sprawiły mu przyjemność.
  • Pomóc dziecku w zrozumieniu takich pojęć matematycznych, jak liczby, figury geometryczne i miary.
  • Wykorzystywać naturalną ciekawość dziecka, aby zachęcać je do badań i dociekań.
  • Zwiększać jego zdolność obserwacji i dostrzegania tego, co dzieje się wokół.
  • Kształcić jego wyczucie muzyki i jakości dźwięku.
  • Przyśpieszać proces uczenia się dziecka i wzmacniać jego wiarę we własne możliwości fizyczne.
  • Rozwijać samoświadomość dziecka i jego zdolność kontrolowania emocji.
  • Pomagać dziecku w nabieraniu pewności w kontaktach społecznych i utrzymywaniu dobrych relacji z innymi.
  • Zwiększać jego umiejętność rozwiązywania problemów poprzez dyskusję i wymianę poglądów.

Znakomity przewodnik dla rodziców i opiekunów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Rodzeństwo bez rywalizacji.

autor: Adele Faber

Popularny poradnik dla rodziców zawierający praktyczne i życiowe przykłady, jak ułatwić własnym dzieciom życie w zgodzie, by samemu żyć godnie. Książkę uzupełnia suplement: Doświadczenia rodziców polskich.

Opowiadania dla Twojego dziecka. Część 1

autor: Doris Brett

Kiedy dziecko czegoś się boi lub czymś martwi, a rodzice nie bardzo wiedzą, o co mu chodzi i jak mu pomóc, doskonałym środkiem okazuje się specjalnie skonstruowane opowiadanie - metafora. Opowiadania dotyczą m.in. lęku przed ciemnością, moczenia mocnego, nieśmiałości - same w sobie stanowią prostą, ale skuteczną i co najważniejsze domową technikę terapii. Autorka pokazuje, w jaki sposób stosować tę metodę, aby nie tylko rozwiązywała problemy dziecka, ale i wzmacniała więź pomiędzy nim a rodzicami.

Posprzątaj zabawki, kochanie.

autor: Jane Nelsen

Autorzy książki dają odpowiedź na liczne pytania w postaci zasad pozytywnej dyscypliny stosowanej wobec maluchów, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Na nią nigdy nie jest zbyt późno. Bez agresji, presji psychicznej, krzyku, dzieci same dochodzą do tego, co pozwoli im lepiej funkcjonować w rodzinie i społeczeństwie

Rodzice i dzieci.

Encyklopedia -  wydawca: PPU Park

W całości napisany przez polskich autorów, oparty na rzeczowej wiedzy fachowców z różnych dziedzin. W książce tej omówione są różne aspekty wychowywania dzieci: poczynając od rozwoju fizycznego i psychicznego, poprzez zagadnienia charakterystyczne dla kolejnych etapów życia, aż po zagadnienia poboczne takie jak np. kwestie prawne czy rozwój kulturalny dziecka.

Trudne dziecko.

autor: Janet Poland 

Jeśli Twoje dziecko ciągle narzeka, jest grymaśne, reaguje złością na zakazy, ignoruje polecenia, przeczytaj koniecznie tę książkę. Autorka wskazuje biologiczne i środowiskowe uwarunkowania przyczyniające się do uciążliwego zachowania się dziecka i doradza, jak można pomóc jemu i sobie. Dzięki tej książce zapoznasz się z wynikami najnowszych badań medycznych dotyczących trudnych dzieci, dowiesz się, jakie błędy wychowawcze najczęściej popełniasz i na które sposoby karania Twoje dziecko nie reaguje.

Twoje dziecko jest inteligentne.

autor: Dawna Markova

Autorki radzą, jak rozpoznać umysł dziecka i jak go rozwijać wykorzystując wrodzone skłonności, a także jak poszerzać wiedzę o indywidualnych metodach uczenia się i jak pomóc dzieciom, które już przekonano, że są niezdolne i nic nie warte tylko dlatego, że słowa powoli przechodzą im na myśl albo wiercą się, gdy musza długo siedzieć. Książka dla rodziców i nauczycieli, by mogli się przekonać, że nauka w szkole nie musi być utrapieniem i nudą.

Wrażliwe dziecko.

autor: Janet Poland
Ta książka pomoże ci zmniejszyć obawy i nieśmiałość Twojego dziecka. Autorki poradnika (Janet Poland i Judi Craig) uczą przewidywania i unikania stresujących sytuacji; podsuwają sposoby na zmniejszenie lęków u dzieci; uczą technik, które dzieci mogą same wykorzystać, by sprostać swoim problemom.

Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci.

autor: Adele Faber 

Korzystając z własnych doświadczeń, a także z doświadczeń innych rodziców autorki przekazują - krok po kroku - wzruszające i przekonujące świadectwa takiego sposobu porozumiewania się rodziców z dziećmi, który pozwala obu stronom wyzwolić to, co najlepsze.

ABC pomysłowych rodziców.

autor: Barbara Briddock

Zawrotne tempo życia sprawia, że czas ucieka szybko - mamy go coraz mniej dla rodziny, przyjaciół i dla samych siebie. Dzieci muszą się dzielić swoimi rodzicami z ich pracą, studiami, zainteresowaniami. Dlatego tak ważne są wszystkie chwile, które spędzamy z dziećmi. Wskazówki i rady zawarte w tej niezwykle potrzebnej książce z pewnością pomogą rozwiązać wiele problemów i staną się inspiracją w codziennym życiu.


Bajki terapeutyczne dla dzieci.

autor: Maria Molicka

Do napisania tej książki skłoniły autorkę chęć „rozświetlenia mroków dzieciństwa"  i potwierdzona badaniami skuteczność tej formy terapii. Konwencja bajki, konstruująca świat na poły realny, na poły fantastyczny, tworzy najbliższą rozumieniu dziecka rzeczywistość. Pozwala nie tylko zapoznać się i oswoić z sytuacjami budzącymi niepokój (rozstanie z rodzicami, ciemność, kompromitacja, śmierć, hospitalizacja), ale i znaleźć cudowne rozwiązanie nękających problemów, skłaniając dziecko do szukania skutecznych sposobów radzenia sobie z własnymi trudnościami. Rodzice, terapeuci i wychowawcy zaznajomieni ze stosowanymi w bajkach technikami psychologicznymi z powodzeniem będą mogli wykorzystywać je we własnych fabułach terapeutycznych mających na celu uodpornienie dziecka przed lękiem lub znaczne zmniejszenie jego porażającego oddziaływania.

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...
Dyplom dla Gabriela Gmurka za zajęcie III miejsca w Turnieju Wiedzy o Znakach Drogowych