Przedszkole Miejskie nr 33 w Gorzowie Wlkp.  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

ZAJĘCIA DODATKOWE

 
 
ZAJĘCIA DODATKOWE są nieodpłatne      
 • Język Angielski
 • Zajęcia Logopedyczne
 • Kółko Gimnastyczno-Taneczne
 • Rytmika
 • Kółko Małego Twórcy
 • Kółko Szachowe
 • Kółko Warcabowe
 • Kółko Teatralne
 • Kółko Plastyczne
 • Kółko Przyrodniczo-Ekologiczne
 • Kółko Matematyczne
 • Kółko Przyjaciół Książki
 • Religia 

 
Język angielski
    
Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli języków obcych. Dzieci poznają podstawowe pojęcia i zwroty z otaczającej ich rzeczywistości. Rozwijają zainteresowania językowe, uczą się praktycznych form wyrażania. Przedszkolaki poznają język poprzez wspólną, wesołą zabawę. 
 
Zajęcia logopedyczne
 
W naszym gabinecie logopedycznym zajęcia prowadzi specjalista logopeda. Dzięki tym zajęciom, połączonym ze wspaniałą zabawą dzieci usprawniają wymowę.
 
 Kółko Muzyczne 
 
Zajęcia wprowadzają dzieci w świat muzyki. Przedszkolaki poznają brzmienie i wygląd różnych instrumentów. Uczą się piosenek, tańców, podstawowych pojęć muzycznych. Dzięki zabawom rytmicznym wchodzą w baśniowy świat zaczarowanej muzyki, tworzą własnym ruchem oryginalne inscenizacje ruchowo-rytmiczne do słuchanej melodii.
 
 
 Kółko Szachowe i Warcabowe
 
Na zajęciach dzieci poznają zasady gry w szachy i warcaby. Przedszkolaki, oprócz zdobywania umiejętności gry, ćwiczą pamięć, logiczne myślenie,  koncentrację uwagi, cierpliwość, rozwijają pozytywne cechy charakteru. Kółko Szachowe prowadzone jest przy współpracy z Klubem Szachowym Stilon.
 
 
Kółko Gimnastyczno-Taneczne 
        
Wspaniałe zabawy ruchowe, w bogato wyposażonej sali gimnastycznej. Dzięki wspólnym zabawom, dzieci usprawniają motorykę, integrują się i przeżywają wspólną radość. Dzięki zespołowym zabawom przedszkolaki ćwiczą pozytywne cechy charakteru.
 
 
Kółko Plastyczne
 
Na zajęciach dzieci dzielą się przeżyciami i swoją wiedzą o otaczający świecie poprzez wyrażenie się w działaniach plastycznych. Wiele prac dzieci zostało wystawionych na wystawach, wiele wzięło udział w miejskich i ogólnopolskich konkursach plastycznych. Efektem tych działań jest systematyczne zdobywanie nagród i dyplomów w konkursach.
 
 
 Kółko Teatralne
              
Kółko tearalne rozwija u dzieci zainteresowanie sztuką. Dzieci podczas zajęć uczą się wyrażania emocji za pomocą mimiki twarzy, modulacji głosu, gestu i ruchu ciała. Mali aktorzy przygotowują sztuki teatralne, które prezentują podczas uroczystości w przedszkolu, a także w Teatrze im. J. Osterwy podczas miejskich Przeglądów Teatrzyków Przedszkolnych. Zdobyte ta drogą doświadczenia, rozwijają u dzieci, szczególnie nieśmiałych, otwartość na świat i odwagę w wyrażaniu własnych myśli. 
 
 
 Kółko Przyrodnicze 
 
Na zajęciach nauczyciele przybliżają dzieciom piękny
i fascynujący świat przyrody, którego częścią jest także człowiek. Poznawanie przyrody dostarcza przedszkolakom pozytywnych emocji, cieszy, wzrusza oraz wzbudza zainteresowanie, podziw i szacunek. Podczas zajęć dzieci sadzą i pielęgnują rośliny, prowadzą zabawy badawcze, szukają odpowiedzi na intrygujące je pytania. Ponadto, maluchy uczestniczą w miejskich konkursach z wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, w konkursach plastycznych oraz hepeningach.
 
 
Religia
 
Treści religijne przekazywane są w formie dostosowanej do wieku rozwojowego dzieci. Przedszkolaki modlą się, śpiewają piosenki, słuchają prostych opowiadań o życiu Jezusa, poznają zabawy ruchowe o treści religijnej.
 
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...